Czy myjnie psują lakier samochodu?

Czy myjnie psują lakier samochodu?

Nie ma to jak wygląd świeżo umytego samochodu. Często nawet nie zauważamy, jak duży jest brud, dopóki nie weźmiemy samochodu do myjni. Więc voila! Zostało praktycznie przywrócone do swojego naturalnego piękna.

Jak zabezpieczyć lakier, jednocześnie utrzymując samochód w czystości? Ludzie zastanawiają się, jak bezpieczne są automatyczne myjnie samochodowe przy lakierowaniu pojazdów. Mogą wydawać się dość agresywne! Więc o co chodzi – czy myjnie samochodowe niszczą lakier pojazdu?

Krótka odpowiedź brzmi… nie. Zazwyczaj nie. Prawdopodobnie nie. W rzeczywistości są one zazwyczaj najbezpieczniejszą formą mycia samochodu. (Prawdziwe pytanie brzmi… jak skuteczne są? Dojdziemy do tego.)

To, co bardziej zrujnuje lakierowanie samochodu, to w rzeczywistości źle wykonane mycie w domu. Myjąc samochód w domu, częściej używa się mydła, które może pogorszyć odporność lakieru. Wiele osób uważa, że ​​mydło w płynie do mycia naczyń jest zasadniczo tym samym, co mydło samochodowe. Tak nie jest! Zresztą, samodzielna naprawa laptopów też może wyglądać tak samo u nas w domu, a jednak zawsze coś jest popsute…

Innym błędem, który ludzie często popełniają w domu, jest to, że myją samochód w bezpośrednim świetle słonecznym, które może zmiękczyć farbę i prowadzić do plam.

W domu ludzie często używają gąbek o szorstkiej stronie, które mogą łatwo uszkodzić farbę, zwłaszcza jeśli szorują uparte miejsca, takie jak odchody ptaków lub soki drzewne.

Nie oznacza to, że nie powinieneś myć samochodu w domu. Tylko pamiętaj, aby użyć odpowiedniego mydła i miękkiej gąbki. Jeśli możesz go wyprać w cieniu, tym lepiej, a do wysuszenia użyj miękkiej szmatki lubstarą koszulkę.

Myjnie automatyczne są tak naprawdę zaprojektowane, aby ułatwić czyszczenie samochodu. Firmy te nigdy nie byłyby w stanie utrzymać się na rynku, gdyby miały do ​​czynienia z niezadowolonymi klientami. W przypadku myjni automatycznych należy zwrócić uwagę na to, że często usuwają tylko warstwę powierzchniową (jeśli tak!) I nie robią zbyt wiele dla starszych, zaschniętych brudem.

Dodatki też są czymś, czym trzeba się męczyć. Większość myjni samochodowych oferuje przyzwoitą ofertę za cenę podstawową, ale całkowity koszt może szybko wzrosnąć, gdy zaczniesz dodawać pakiety delux, woskowanie, lakierowanie opon i wszystkie inne dodatki.

Poza tym te dodatki są często dość nieskuteczne. Wosk w sprayu nie zastępuje wosku nakładanego ręcznie. Wszystkie inne pianki, mydła i powłoki prawdopodobnie nie wpłyną zbytnio na ogólną czystość pojazdu.

Więc jakie jest najlepsze podejście, które zarówno ochroni twoją farbę, jak i sprawi, że praca zostanie wykonana?

Dlaczego nie spróbować kombinacji? Przejdź przez myjnię automatyczną, a następnie zakończ pracę w domu miękką gąbką i szmatami. W ten sposób możesz dostać się do wszystkich trudno dostępnych miejsc i naprawdę spędzić czas, usuwając niektóre z trudniejszych miejsc.

Teraz także możesz ostrożnie nałożyć warstwę wosku, która faktycznie zdziała cuda, chroniąc lakier pojazdu. Ta warstwa pomoże zablokować promienie UV słońca i ochroni je przed gruzem i wszystkimi innymi substancjami, które zjadają lakier Twojego samochodu.