Czy nieświadomie niszczysz swój pojazd?

Czy nieświadomie niszczysz swój pojazd?

Twój pojazd to inwestycja i ważne jest, aby ją chronić, aby z czasem zaoszczędzić pieniądze. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, ale są pewne nawyki, które niektórzy kierowcy praktykują każdego dnia, a które w rzeczywistości nieumyślnie ranią ich pojazdy. W przypadku laptopa, po wielu usterkach lub dużym zużyciu możesz iść na skup laptopów, a potem kupić nowy sprzęt. Oto kilka rzeczy, które mogą uszkodzić Twój pojazd, a których można uniknąć:

  • Nie zapomnij użyć hamulca postojowego pojazdu. Kiedy zaparkujesz samochód, włączasz zapadkę parkowania, czyli mały metalowy kołek odłączający wyjście przekładni. Zadaniem hamulca postojowego jest unieruchomienie kół, odciążając ten mały metalowy kołek.
  • Upewnij się, że ciśnienie w oponach jest zawsze prawidłowe. System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) w Twoim pojeździe poinformuje Cię, kiedy w oponach jest mało powietrza, jednak zawsze dobrze jest sprawdzić je samemu, ponieważ TPMS może być uszkodzony. Niskie ciśnienie w oponach w rzeczywistości obniża zużycie paliwa i może narazić Cię na ryzyko pęknięcia opon.
  • Nie prowadź pojazdu, gdy zbiornik jest prawie pusty. Prowadzenie pojazdu z pustym zbiornikiem może w rzeczywistości uszkodzić pompę paliwa. Kiedy gaz jest bliski wyczerpania, pompa paliwa może zostać odsłonięta i zacząć się przegrzewać. Ponownie się ochładza, gdy zbiornik jest pełny, ale z czasem ten cykl chłodzenia i ogrzewania może spowodować uszkodzenia.
  • Wymieniaj wycieraczki przedniej szyby co najmniej dwa razy w roku. Brak wymiany wycieraczek może zagrażać Twojej widoczności, zwłaszcza podczas deszczu. Ciepła pogoda może w rzeczywistości powodować wysychanie i pękanie wycieraczek, dlatego najlepszą praktyką jest wymiana wycieraczek po lecie i przed wiosną.
  • Zawsze zatrzymuj się całkowicie przed zmianą biegów. Jeśli zmienisz bieg przed zatrzymaniem, obciążasz skrzynię biegów i części układu napędowego, co z czasem może spowodować uszkodzenia.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci chronić inwestycje w pojazd i zaoszczędzić pieniądze przez lata.