Bezproblemowa jazda zimą – 5 porad

Bezproblemowa jazda zimą – 5 porad

Jazda zimą po lodzie i śniegu może nie być przyjemnością, ale mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie przetrwać zimę.

Oczyść swój pojazd z lodu i śniegu 

Uruchom tę szczotkę do śniegu! Upewnij się, że cały śnieg i lód zostały usunięte z pojazdu przed wyruszeniem w następną podróż. Gwarantuje to, że widzisz wyraźnie, a inni kierowcy mogą Cię widzieć! Jeśli nie zostaną usunięte, duże kawałki lodu mogą tworzyć się w szczelinach i ostatecznie odrywać się, gdy jesteś w drodze. Dla bezpieczeństwa wszystkich poświęć dodatkowy czas na całkowite wyczyszczenie i zeskrobanie pojazdu.

Oddaj swój pojazd do serwisu

Jeśli jeszcze nie serwisowałeś swojego pojazdu tej zimy, teraz masz okazję! Twój dział serwisowy prawdopodobnie ma pakiety serwisowe, dzięki którym Twój pojazd będzie działał w najlepszym zimowym stanie. Uzupełniają płyny i sprawdzają żywotność rzeczy, takich jak bateria i stany. 

Rozważ zmianę opon

Opony zimowe są wykonane z innego rodzaju gumy, która lepiej trzyma się lodu i śniegu. Mają również głębsze bieżniki, które pomagają zmniejszyć gromadzenie się śniegu. Zakup kompletu opon zimowych może być kosztowny, ale na dłuższą metę może również zaoszczędzić pieniądze. To nie regeneracja pomp, tu płacisz za bezpieczeństwo.

Zestaw ratunkowy / Apteczka

Można je kupić w sklepie i online – lub możesz zrobić to sam! Upewnij się, że zestaw zawiera kable rozruchowe, apteczkę pierwszej pomocy, dodatkowe jedzenie, wodę oraz ładowarkę do telefonu komórkowego. Poznaj także swoją polisę ubezpieczeniową; Wiele firm ubezpieczeniowych zwróci Ci co najmniej część kosztów wszelkich opłat za pomoc drogową.

Rozważ wymianę wycieraczek

Kiedy ostatnio wymieniałeś wycieraczki przedniej szyby? Czy wiesz, że zwykle mają tylko 6 miesięcy zanim będą „zużyte“?

Bądź bezpieczny na drogach! Jakie są Twoje najlepsze wskazówki dotyczące jazdy zimą?